ÇÖZÜMLERİMİZ

F8 BİLİŞİM, ERP UYGULAMALARINDA SIKLIKLA KARŞILAŞILAN SORUNLAR İÇİN ÇÖZÜMLER GELİŞTİRMEKTEDİR.

IFS - ENVANTER

PRODUCT WIZARD

 

Konfigüratif üretimin zorluklarını bilen ve bu yöntemi tercih etmek istemeyenler için basitçe ve oldukça esnek şekilde tanımlanan kurallarla; hızlı bir şekilde ürün, ürün ağacı, rota, satış ve satınalma malzemeleri açmak için geliştirilmiş üstün yetenekleri olan bir IFS uygulamasıdır.

 

 

SAYIM Mobil Destekli

 

IFS ve mobil arayüzleri de olan Sayım uygulaması ile kolay şekilde sayım görevleri oluşturup sayım yapılacak olan lokasyonlarla ilgili kişi atamalarını sağlayıp kullanıcıların mobil cihazlarla barkod okutarak hızlı şekilde sayım girişi yapmaları sağlanır.

 

 

 

STOK SORGULAMAMobil Destekli

 

Web tabanlı Stok Sorgulama uygulaması ile sahada ya da depoda bulunan stokların barkodları okutularak benzer ya da muadillerinin hangi lokasyonlarda olduğu hızlıca sorgulanabilir, miktarsal kontroller anlık yapılabilir.

 

 

 

 

STOK TAŞIMA Mobil Destekli

 

Web tabanlı Stok Taşıma uygulaması ile hızlı ve kolay bir şekilde lokasyonlar arası malzeme taşıma işlemleri gerçekleştirilir.

 

 

 

 

 

 

HAREKETLİ LOKASYON Mobil Destekli

 

Web tabanlı Hareketli Lokasyon uygulaması ile stoklarını kasa ya da sepet içinde stoklayıp yine kasa ya da sepet bazında depolayan, üretim ya da sevk alanına taşıyan işletmeler için hızlıca ve kolay şekilde bu kasa ya da sepetlerin lokasyonlar arası taşınmasını sağlar

 

 

LOKASYON YETKİLENDİRME

 

IFS lokasyonlarına kullanıcı bazlı yetkinin birkaç adım ötesine geçerek envanter işlem kodları bazında sınırlandırmalarla depolarda stok tutturma karmaşasına engel olur.

 

 

 

 

 

IFS - FİNANS

ÖDEME

 

Ödeme Uygulaması ile tarih bazlı tedarikçi toplam bakiyesi üzerinden ödeme emirleri çıkartılabilir, kara listeye giren carilerin ödemeleri engellenebilir ve girilen ödeme tutarı ile sistemsel olarak faturalar sırayla kapatılması sağlanır.

 

 

 

ETS

 

Elektronik Toplu Ödeme uygulaması ile ödeme emirleri güvenli bir şekilde elektronik ortamda bankaya iletilir ve banka ile doğrudan entegre olarak gelen geri bildirime göre sistemde çoklu ödeme kayıtları oluşturulur ve tedarikçi ödemesi gerçekleşmiş olur.

 

 

 

DBS

 

Doğrudan Borçlanma Sistemi uygulaması müşteri faturalarının güvenli bir şekilde elektronik ortamda bankaya iletilir ve doğrudan entegre olarak gelen geri bildirime göre sistemde çoklu ödeme kayıtlarını oluşturulur, müşteri fatura kapaması gerçekleşmiş olur.

 

 

 

IFS - ÜRETİM

SCRAP MANAGEMENT

 

Ürün ağaçlarında tüketim miktarı net olarak verilemeyen komponentlerin belirli periyodlarla sayılıp tüketimlerin gerçekleştiği iş emirlerinde otomatik olarak düzeltmelerin yapılmasını ve stoğun tutturulmasını sağlar.

 

 

 

 

IFS - MUHASEBE

DÖNEM KAPAMA

 

Dönem Kapama uygulaması dönem kapama işlemleri esnasında 159/720/730/750/760/770/150/151/152/153 hesap kapamalarında size yardımcı olur. Uygulama ile birlikte sistem dönem sonu fişlerini oluşturma aşamasında öncelikle döviz ayrımsız, bakiyesi “0” olan satırları tespit edip, bunların döviz bakiyelerini TL’ye kırılımları ile aktararak döviz bakiyenin kapatılması sağlar.Dolayısıyla; 7’li gider hesaplarında para biriminin farklı oluşundan kaynaklı, dövizsiz aslında sıfır bakiye veren satırların kapanış ve açılış fişlerine gitmesi, 159 hesaplarda kapanan ithalatların yine aynı şekilde borç ve alacak şekilde farklı para birimleri ile kapanış ve açılış fişlerinde yer alması, stok hesaplarında farklı döviz kaynaklı alacak kırılımlı satırlar ile kapanış ve açılış fişlerinde yer alması engellenmiş olmaktadır.

IFS - SEVKİYAT
SEVKİYAT Mobil Destekli

 

Web tabanlı Sevkiyat uygulaması ile sevkiyata konu olan malzemelerin stok alanından toplanması ve sevk edilmesi hızlı ve kolay bir şekilde saniyeler içinde yapılır.

 

 

 

 

 

PAKETLEME Mobil Destekli

 

Web tabanlı Paketleme uygulaması ile sevkiyat esnasında kolilenen ürünlerin hızlı bir şekilde sistemde de paketlere koyulması ve sevkiyatın içinde paket yapısı oluşturması sağlanır. İlgili sevkiyat giden ürünlerin kaç pakette ve içlerinde ne olduğu bilgisi hızlı bir şekilde as-built oluşturulur.

 

IFS - KALİTE
KARANTİNA Mobil Destekli

 

Web tabanlı Karantina uygulaması ile stok alanında bulunan bir malzemenin kalitesizliği tespit edildiğinde karantinaya alınmasını ve üretim ya da sevkiyatta yanlışlıkla çıkışının yapılmamasını sağlar.